U bent hier
Afvalstickers stad Antwerpen kunnen online betaald worden
Antwerpen.be zet nog meer in op dienstverlening. Zo is het voortaan mogelijk om via het e-loket van de stad Antwerpen afvalstickers online te betalen.
Afvalstickers* van de stad Antwerpen konden al geruime tijd via het e-loket van www.antwerpen.be besteld worden. Voortaan kunnen ze ook online betaald worden. De betaalcomponent is een nieuw onderdeel van de site dat op termijn gebruikt zal kunnen worden voor alle betalende producten.
Zowel burgers als bedrijven kunnen, na het aanmaken van een A-profiel, afvalstickers bestellen. Persoonsgegevens worden automatisch ingevuld zodat men enkel nog de keuze van sticker en afhaallocatie moet vermelden. Onmiddellijk na de bestelling en betaling stuurt het systeem een bevestigingsmail met het overzicht van de bestelling. Ook voor het afhalen van de stickers krijgt de klant een automatische uitnodiging in zijn mailbox.
Antwerpen zet maximaal in op digitale dienstverlening. Vorig jaar lanceerde de stad haar nieuwe website, met e-loket. Zo kunnen Antwerpenaars gebruikmaken van de dienstverlening waar en wanneer ze dat willen. Uit cijfers van de Antwerpse monitor blijkt dat steeds meer inwoners hun weg vinden naar dit e-loket.
“Burgers handelen steeds meer zaken af via het e-loket. Door nu ook betalingen van afvalstickers mogelijk te maken via het e-loket wordt de stedelijke dienstverlening nog een stuk klantvriendelijker. Dankzij digitale dienstverlening wordt de stad ook een stuk toegankelijker, je kan immers altijd terecht aan het e-loket. Daarnaast is het ook efficiënt en tijdbesparend doordat je een melding krijgt van zodra je afvalstickers klaar liggen”, aldus burgemeester Bart De Wever.
* Als restafval, PMD of bedrijfsafval in containers wordt aangeboden, dan dient er een betaalsticker op de container te kleven. Inwoners hebben geen betaalsticker nodig voor groente-, fruit- en tuinafval (gft) of voor papier en karton.