Genieten van een autoluwe Antwerpse binnenstad

Op 16 september 2013

 De tiende editie van Antwerpen Autovrij was één groot feest. Ondanks de niet zo gunstige weersvoorspellingen trokken vandaag opnieuw tienduizenden fietsers en voetgangers van alle leeftijden naar de autoluwe Antwerpse binnenstad om de stad eens op een andere manier te ontdekken en om alternatieven voor autovervoer te leren kennen.

De binnenstad werd vandaag ingepalmd door fietsers, wandelaars, skaters en een gocarttreintje. Op verschillende locaties in de stad stonden er een heleboel activiteiten en randanimatie op het programma.

Op de Meir konden fietsers hun fiets laten herstellen en een proefritje maken op allerlei soorten tweewielers. Ook kinderen leerden er onder begeleiding fietsen. Daarnaast was er op het Steenplein de mogelijkheid om elektrische fietsen, motorfietsen en scooters uit te testen en konden deelnemers er hun fiets laten poetsen of pimpen. Wie zijn oude fiets beu was en/of toe was aan een andere, kon terecht op de tweedehandsfietsenmarkt op de Vrijdagmarkt.

Verder konden bezoekers luisteren naar de verborgen geluiden van de stad aan de hand van soundscapes en geluidsinstallaties, gespreid over het autovrije gebied. Door op bepaalde locaties een QR-code in te scannen met de smartphone, konden ze genieten van een aria, mediteren met havengeluiden. Op het Steenplein waren bovendien de geluiden van het Centraal station te horen en andersom.

De dag luierend doorbrengen, kon in de hangmatten op de info- en picknickplekjes of slenterend over de rommelmarktjes doorheen het autovrije gebied. Daarenboven was er theater op de pendelbus of verhalen en poëzie in de trein. De Grote Markt werd omgetoverd tot een groot speeldorp.

Niet alleen de bezoekers werden in de watten gelegd, ook aan de bewoners van het autovrije gebieden werd gedacht. Zij konden zich inschrijven voor een picknickpakket voor een buurtpicknick.

Antwerpen Autovrij is een van de vele initiatieven waarmee de stad Antwerpen duurzame mobiliteit wil stimuleren bij bewoners en bezoekers. Hiermee werd meteen ook de Week van de Mobiliteit ingezet. 

 
Verantwoordelijke schepen: Koen Kennis, schepen voor mobiliteit

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is