Jubileumeditie Antwerpen Autovrij

Op 6 september 2013

Op 15 september wordt de binnenstad van Antwerpen tussen 10 en 18 uur voor de tiende keer autovrij onder de noemer ’t Stad maakt plaats voor jou. Ook dit jaar is er een waaier aan activiteiten om de stad op een andere manier te verkennen en staan alternatieve vervoersmodi centraal. Nieuw is dat bezoekers op verschillende plaatsen installaties rond geluid kunnen ontdekken: van de stiltestraat tot aria’s.

Dit jaar is het tiende jaar dat Antwerpen ruimte maakt voor alternatieve vervoersmodi. Om dit te vieren biedt de stad de gids ‘Flaneren & Fietsen in ’t Stad’ aan voor 2 euro. Deze gids bundelt de beste wandel- en fietsroutes die de voorbije tien jaar gebruikt zijn. Hij is te koop in alle infopunten tijdens Antwerpen Autovrij, en daarna in de stadswinkel. Daarnaast is er nog een overvloed aan gratis activiteiten voor jong en oud.

Activiteiten tijdens Antwerpen Autovrij
Op negen locaties in de binnenstad zijn er activiteiten. Nieuw in deze editie zijn de soundscapes. Op verschillende plaatsen in de stad zijn er wandelingen of installaties rond geluid. Eén straat wordt de stiltestraat voor een dag. Daarnaast zijn er bijzondere kijk- en luisterdozen op het Steenplein en in de hal van het Centraal Station en op verschillende balkons kunnen bezoekers luisteren naar verrassende aria’s. Door middel van QR-codes kan elke bezoeker op tien plekken het verhaal van de stad door geluiden leren kennen.

Op de Vrijdagmarkt strijkt de koopjessite 2dehands.be neer. Zij zetten daar een tweedehands fietsenverkoop op. Iedereen mag er een fiets kopen of zijn oude fiets proberen te verkopen. Brouwerij De Koninck zorgt ervoor dat elke (ver)koop beklonken kan worden met een gratis Bolleke.

Verder zijn er, verspreid over de locaties, voor alle leeftijden activiteiten. Hieronder volgt een greep uit het aanbod.

  • een pendelbus van het Steenplein naar het Koningin Astridplein (met verrassingsactiviteiten aan boord)
  • de literaire trein tussen Antwerpen Centraal en Antwerpen Berchem (een literaire reis in het gezelschap van de lisseuses)
  • Go-cart express (een tour in de stad)
  • een taxi-trike (vervoer naar Groenplaats)
  • verschillende alternatieve fietsen om te testen
  • Ecomobiel (testen elektrische fietsen)
  • Hoge Bi (een oude fiets met groot voorwiel)
  • swingtrike (elektrische driewieler)
  • stepperbike (een fiets die je bedient als een fitness-step)
  • zeilfiets (fietsen met windenergie)

Wie wil, krijgt informatie over zich anders verplaatsen aan de stands van:

  • Wijs op weg (persoonlijk advies om je ideale vervoerstraject te bepalen)
  • B2Bike (informatie voor werkgevers over bedrijfsfietsen)
  • Infopunt taxi’s (informatie over gebruik van de taxi)
  • Infopunt autodelen (informatie over delen van eigen wagen)

Wie met de fiets komt, kan gebruikmaken van volgende diensten:

  • het GVA Fietssalon (waar bezoekers hun fiets kunnen laten schoonmaken)
  • iBike (je fiets laten herstellen en ondertussen andere fietsen testen: plooifietsen, koersfietsen, retrofietsen, …)

Ook voor de jongsten is er animatie:

  • Kinderdorp Speelfest (springkastelen, velcromuren, een straatgoochelaar en workshops)
  • Circus (Spelenderwijze circuskunstjes leren)
  • Fietsstraat (leren fietsen in de fietsstraat)

De picknickstraat
Niet alleen bezoekers worden in de watten gelegd. De bewoners worden ook niet vergeten. Wie in de binnenstad een picknick organiseert voor de straat, kan hiervoor een picknickpakket winnen. Vanaf vrijdag 6 september om 9 uur winnen de eerste 20 inschrijvers een picknickmand voor 10 personen vol met lekkers van Le Pain Quotidien en brouwerij De Koninck. De manden worden op 15 september aan huis geleverd samen met een bak gekoelde Bollekes. Meedoen kan via www.antwerpenautovrij.be/bewonerspicknick.

Meer informatie
Alle informatie is in detail te vinden op www.antwerpenautovrij.be. Daarnaast zijn er op de dag zelf verschillende informatiestanden.

Partners & sponsors

  • Gazet van Antwerpen
  • Radio 2
  • iBike
  • Ecomobiel
  • NMBS holding - Antwerpen Centraal
  • 2dehands.be
  • Le Pain Quotidien
  • De Koninck

Verantwoordelijke schepen: Koen Kennis, schepen voor mobiliteit

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is