Nationale actiedag voor Syrië: ook Antwerpen doet mee

Op 26 april 2013

Het Belgisch Consortium voor Noodhulpsituaties vzw, of kort 12-12, houdt vandaag een actiedag ten voordele van de slachtoffers van de Syrische burgeroorlog. Het wordt de aftrap van een periode waarin zo veel mogelijk solidariteitsacties zullen plaatsvinden.
In Syrië zijn inmiddels 80 000 doden gevallen. Meer dan 5,2 miljoen mensen zijn er afhankelijk van hulp. De stad wil alle Antwerpenaars aanmoedigen om acties op poten te zetten en zo geld in te zamelen of om een bijdrage te storten. Elke gift kan een leven beter maken of zelfs redden. Zelf schenkt de stad 2 500 euro.

Wat in 2011 begon als een vreedzame betoging als onderdeel van de Arabische lente is vandaag uitgegroeid tot een bloederig conflict dat al 80 000 mensenlevens eiste. Meer dan 5,2 miljoen mensen zijn afhankelijk van hulp: zij hebben geen proper drinkwater, eten of medische zorgen.

Het Consortium voor Noodhulpsituaties vzw of kortweg 12-12, mobiliseert zo veel mogelijk mensen om zich in te zetten voor de slachtoffers van deze burgeroorlog. Maar daar zijn middelen voor nodig en die geraken stilaan uitgeput. Daarom roept 12-12 de hulp in van steden en gemeenten en al hun inwoners om geld in te zamelen. Ook de stad Antwerpen moedigt haar inwoners aan om acties op touw te zetten of een bijdrage te storten.

Doe het zelf of stort een bijdrage
Iedereen die een actie wil opzetten, kan die actie registreren op de website www.1212.be of op www.atlas-antwerpen.be. Initiatiefnemers moeten niet per se veel middelen hebben, ze kunnen ook al een heel eind komen met een fijne portie originaliteit of creativiteit. Zo maakt Helmut Lotti op zaterdag 27 april van 10 tot 12 uur gebruik van de jaarlijkse Lentepoets in de Generaal Capiaumontstraat – 2600 Berchem, om thee te schenken voor Syrië. De pers is welkom om daar een kijkje te gaan nemen. De vereniging Onze stad, ons huis organiseert samen met de moskee en andere verenigingen op Linkeroever een rommelmarkt. Heel wat moskeeën in de stad zamelen dan weer geld in tijdens het vrijdaggebed op 26 april en 3 mei. Ook de vereniging voor senioren en personen met een handicap  vzw Uilenspiegel zamelt geld in van april tot juni. Daarnaast zijn er nog volop acties in voorbereiding van de Federatie Marokkaanse Verenigingen (FMV) en Vereniging voor Ontwikkeling en Emancipatie van Moslims (VOEM). En ook de Antwerpse dienstencentra steunen Syrië: maar liefst 42 centra van Zorgbedrijf Antwerpen zetten acties op touw.  Wie zelf niet het grootste organisatietalent is, kan natuurlijk altijd een bestaande actie steunen. Een overzicht van de acties is te vinden op de website van 12-12.

Naast een actie opzetten of steunen, bestaat er ook de mogelijkheid om een bijdrage te storten. Dat kan online of op het rekeningnummer 000-0000012-12. Met 4 euro kan een kind genezen worden van diarree, met 20 euro kan een heel gezin 20 liter proper drinkwater krijgen, met 40 euro krijgt een hele familie rijst, gedroogde bonen en plantaardige olie voor een hele week… Elke bijdrage, hoe bescheiden ook, telt dus en kan een verschil maken. De stad doet zelf een gift van 2 500 euro aan 12-12.

12-12 werkt samen met hulporganisaties zoals Caritas International, Dokters van de Wereld,  Handicap International, Oxfam Solidariteit en Unicef België. Elke gift gaat naar de werking voor de slachtoffers.
Meer info is te vinden op www.atlas-antwerpen.be of www.12-12.be

Verantwoordelijke: burgemeester Bart De Wever

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is