U bent hier
Tampicopark: het nieuwe speelpark te Luchtbal
Vandaag opende het nieuwe speelpark in de wijk Luchtbal. Samen met de buurt gingen de stad en het district op zoek naar een gepaste naam voor het nieuwe park. De nieuwe naam, het Tampicopark, werd bekendgemaakt tijdens het feestweekend op 8 juni 2013.
Op het voormalige voetbalveld aan het Tampicoplein legde de stad een nieuw speelpark aan. Het Tampicopark bestaat uit verschillende plekjes, elk met een eigen karakter. Zo is het park aantrekkelijk voor jong en oud.
Het definitieve plan kwam tot stand in samenspraak met de bewoners van Luchtbal en met de vertegenwoordigers van verschillende verenigingen. Ook de naam voor het nieuwe park werd samen met de buurt gekozen. Heel de maand april konden de buurtbewoners hiervoor suggesties indienen. Na het verzamelen van alle inzendingen maakte een selectiecommissie een top drie. Het college van burgemeester en schepenen koos op advies van een selectiecommissie voor de naam Tampicopark: een naam die een duidelijke link heeft met de wijk en met het nabijgelegen Tampicoplein.
Tijdelijke invulling Tampico-site
De Tampico-site was een verwaarloosd terrein van bijna twee hectare groot midden in de wijk. Het grenst aan het cultureel centrum en het nieuwe Tampicopark. De verenigingen, organisaties en jongeren uit de buurt zijn dit terrein samen met de stad op een experimentele manier aan het inrichten. Het tuinproject en de speelnatuur zijn al klaar. In de zomer bouwen de jongeren mee aan een freerunningparcours (‘urban sports’) en op termijn volgt een jeugdshelter en een open podium.
Verantwoordelijke schepenen: Rob Van de Velde, schepen voor stadsontwikkeling - Ludo Van Campenhout, schepen voor openbaar domein - Nabilla Ait Daoud, schepen voor jeugd