Warm verjaardagsfeest voor jarig Rivierenhof

Op 12 juni 2023

Geslaagde zonnige editie van het Rozenfeest

Op zondag 11 juni werd 100 jaar Rivierenhof gevierd tijdens het Rozenfeest. De dag startte met een feestpicknick op de feestweide tegenover de kinderboerderij. De aanwezigen genoten onder een stralende zon, of in de schaduw van de bomen, van hun picknick.

Op 7 mei 1923 werd het provinciaal recretiedomein Rivierenhof in bijzijn van de toenmalige deputatie, provinciegriffier, twee ministers en met veel deftig volk geopend. Provincie Antwerpen had immers een half jaar eerder onder impuls van provinciegriffier Joseph Schobbens het domein van de adellijke familie Cogels gekocht. Schobbens, een man met een sterk maatschappelijk engagement, had eerder ook al de adellijke domeinen Nachtegalenpark/Den Brandt, Boekenberg en Te Boelaer van verregaande verkaveling gered. En dat was nodig. Er was toen in Antwerpen, zeker in vergelijking met andere Europese steden, immers heel weinig groen te vinden. Vooral aan de kant van Borgerhout leefden arbeiders in overbevolkte buurten waar cholera en tbc woekerden.

Gedeputeerde Luk Lemmens, die in zijn toespraak tekstmateriaal van zijn voorgangers verwerkte, licht toe: “Ondanks wat oubollig overkomende taalgebruik zijn de redevoeringen van destijds nog steeds actueel. Meer dan ooit zetten overheden, vaak onder impuls van N-VA-bestuurders, in op vergroening en waterbuffering. Zo heeft de provincie Antwerpen zich niet alleen geëngageerd om in de provincie Antwerpen 150 hectare extra bos tegen 2024 te realiseren, maar zetten we gericht beheer van onze recreatie- en groendomeinen en ons klimaatbeleid in op de vergroening en verkoeling van onze stad met water, bomen in.”

Daarnaast heeft de coronacrisis enkele jaren terug meer dan ook duidelijk gemaakt wat de impact van de natuur op de gezondheid van de mens heeft, ook geestelijk. “En ook 100 jaar geleden stond een betere gezondheidszorg hoog op het verlanglijstje van de bestendige deputatie en de gouverneur. “Zij zullen ervan genieten te midden hunner familie en zullen in het openbaar park de nodige rust vinden voor hunne overspannen muskels of voor hunne vermoeide zenuwen, gevolg van het afmattende en gejaagde leven onzer eeuw” lezen we in de teksten”, knipoogt gedeputeerde Luk Lemmens.

Vuurwerk in het park

100 jaar Tijdens de feestpicknick werd het metershoge natuurkunstwerk uit wilgentakken onthuld. ‘Vuurwerk’, maar liefst 9 meter breed en 6 meter hoog, gemaakt door bloembinder en decorateur Dao Peeters, ook vrijwilliger in het Rivierenhof.

Verjaardagswensen voor de jarige

Na de onthulling van het werk schreven de aanwezigen verjaardagswensen voor het park op een kaartje en hingen het tussen de wilgentakken van het natuurkunstwerk. Ook de N-VA-gedeputeerden Luk Lemmens, Mireille Colson en Jan De Haes deelden samen met districtsschepen Elke Brydenbach hun wensen voor het park. Eerste gedeputeerde Luk Lemmens wenst: “Dat het Rivierenhof nog 100 jaar bij de provincie Antwerpen mag blijven.”

Lievelingsroos uit de Rozentuin

Tijdens het Rozenfeest werd ook het startschot gegeven voor de stemming ‘Publiekslieveling Rozentuin Rivierenhof’. “Naar aanleiding van het 100-jarig bestaan kunnen bezoekers vanaf vandaag hun favoriete roos uit de Rozentuin kiezen”, vertelt gedeputeerde Mireille Colson, “Iedereen kan tot en met 17 september stemmen op de ‘Publiekslieveling Rozentuin Rivierenhof’. We hechten belang aan de mening van onze bezoekers. Met de publieksprijs krijgen zij de kans om hun favoriete roos uit de Rozentuin te kiezen.” Stemmen kan via de website www.provincieantwerpen.be. Iedere deelnemer maakt kans op het winnen van een waardebon voor een ontbijt bij Kasteel Rivierenhof ter waarde van 30 euro.

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is