“Mobiliteitspact is onrealistisch ambitieus” (Gazet Van Antwerpen 28/2/18)

Op 28 februari 2018

Hoewel de meeste Antwerpse partijen wel oren hebben naar het mobiliteitspact, bedoeld om de verkeersveiligheid en de bereikbaarheid te verhogen, heeft N-VA op de gemeenteraad enkele bezwaren geuit. “Het pact is onrealistisch ambitieus”, zegt gemeenteraadslid Kevin Vereecken.

In het mobiliteitspact staan vijf ambities en voorstellen om de verkeersveiligheid en de bereikbaarheid van de stad te verhogen. Het is opgesteld door mobiliteitsspecialist Dirk Lauwers (Uantwerpen), de Fietsersbond, de Voetgangersbeweging en enkele burgerorganisaties.

Groen-fractieleider Wouter Van Besien greep in de gemeenteraad het pact aan om voor een mobiliteitscheque te pleiten. Die moet een alternatief zijn voor de gratis bewonerskaart, omdat die voor ongelijkheid tegenover mensen zonder auto zorgt.

Ook meerderheidspartij CD&V juicht het mobiliteitspact toe. “Bij een aantal voorstellen zitten we wel nog met vragen”, zegt Patrick Janssen (CD&V). “Onze lijsttrekker Kris Peeters zit daarom met de organisaties rond de tafel.”

Brede fietspaden

Volgens CD&V is een goede doorstroming op verbindingsassen de prioriteit om sluipverkeer in woonwijken tegen te gaan, zowel voor auto’s als fietsen. “De beperkte stedelijke ruimte dwingt ons om keuzes te maken, zonder taboes”, zegt Janssen. “Voldoende brede fietspaden en voorsorteerstroken voor fietsers dragen bij tot minder conflicten tussen fietsers en meer veiligere verplaatsingen. Voor CD&V Antwerpen hebben brede fietspaden op verbindingsassen dan ook prioriteit.”

Kevin Vereecken (N-VA) benadrukt dat het stadsbestuur al met veel punten in dit pact bezig is. “Toch is dit pact onrealistisch ambitieus”, zegt Vereecken. “Rood wil iedereen op het openbaar vervoer en groen wil dat iedereen op de fiets springt. Het is een dogmatische manier om tot een modal shift te komen.”

Hij wordt hierin bijgetreden door mobiliteitsschepen Koen Kennis (N-VA). “Met 80% in het pact gaan we helemaal akkoord”, zegt Kennis. “Toch lees ik vooral een antiwagenverhaal. Bewonersparkeren betalend maken, zoals Groen met de mobiliteitscheque voorstelt, is mensen de stad uitjagen. Dat is niet mijn bedoeling.”

 (Gazet Van Antwerpen SVW 28/2/18)

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is