U bent hier
Stad investeert in extra veiligheidsmaatregelen
De stad wil inzetten om het veiligheidsgevoel bij haar burgers en bezoekers te verhogen. Daarom investeert ze in 21 extra camera’s in het Schipperskwartier, de studentenbuurt, Borgerhout en op Linkeroever. De camera’s moeten de burgers een veiliger gevoel geven en de straatcriminaliteit en de overlast op het openbaar domein terugdringen. Het voorstel wordt nog aan de gemeenteraad voorgelegd.
De locaties voor de 21 nieuwe camera’s zijn gekozen op basis van een uitgebreid onderzoek door politie en stadsmedewerkers. In het Schipperskwartier komen er 6 extra camera’s. In de studentenbuurt en op Linkeroever komen er telkens 7 extra camera’s. Borgerhout krijgt 1 extra camera.
Zone-specifieke problemen in kaart gebracht
In het Schipperskwartier is er de laatste jaren een stijging van het aantal diefstallen uit auto’s en gevallen van sluikstort. Op Linkeroever ervaren de burgers vooral de omgeving van het Frederik Van Eedenplein als onveilig. Sinds vorig jaar signaleren de toezichtsdiensten meer drugsoverlast rond de haltes van De Lijn, waar ook veel schoolgaande jongeren passeren. In Borgerhout zijn de problemen van vandalisme en drugsoverlast opnieuw toegenomen sinds één camera werd verplaatst in de Terlostraat. De nieuwe camera moet die problemen indijken.
Uit de criminaliteitscijfers en overlastmeldingen blijkt verder dat de studentenbuurt veel gewelddadige diefstallen, fietsdiefstallen en vandalisme kent. De studenten werden via het Antwerps Studentenoverleg (ASO) op de hoogte gebracht van de plaatsing van de camera’s. De mensen van ASO hebben in een advies hun bemerkingen aan de stad overgemaakt.
Vanaf september verschijnen de camera’s in het straatbeeld.
Respect voor de privacy
De stad draagt de privacy van haar burgers hoog in het vaandel. De camera’s worden dan ook geplaatst met respect voor de privacy van de buurtbewoners: ze bieden geen inkijk in woningen. De beelden worden niet langer dan één maand bewaard als ze geen bijdrage kunnen leveren tot het bewijzen van een misdrijf.
Dagelijks gemiddeld drie overtreders betrapt
Antwerpen telt vandaag meer dan negentig camera’s. Die moeten de veiligheid en de overlastbestrijding van de stad Antwerpen actief ondersteunen en de pakkans van daders verhogen. Daarnaast kunnen de camera’s de politie en GAS-ambtenaren op straat helpen. Per dag worden er gemiddeld drie overtreders op heterdaad betrapt dankzij camerabeelden. Het kan gaan om inbraak in auto’s, fietsdiefstallen, sluikstorten of andere overtredingen.
Verantwoordelijke: burgemeester Bart De Wever